Świętowanie 100. Urodzin Jana Pawła II

przez Administrator

18 maja 2020 roku wypadała 100. rocznica urodzin naszego kochanego papieża – Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Świetlica „Świetlik” w Spiach we współpracy z Parafią Spie i Szkołą Podstawową w Spiach zorganizowała wystawę prac plastycznych związanych z życiem papieża Polaka. Mimo „nieciekawej” sytuacji związanej z obecną epidemią zostało wykonanych aż 49 prac. Prace były wykonywane przez najmłodszych (najmłodsza „artystka” ma 2 latka) i nieco starszych z różnych miejscowości i przysiółków (Wilcza Wola, Spie, Bojanów). 

Wszystkie „dzieła” pięknie się komponują i są ozdobą naszego kościoła. Niektóre z nich zawierają jego cytaty. Każda praca jest inna, każda przedstawia Świętego Jana Pawła II inaczej – każda jest wyjątkowa. I to jest piękne – każdy z nas widzi/ał Go inaczej, dla każdego był kimś innym. Jedno jest na pewno wspólne – dla wszystkich był wspaniałym człowiekiem. To pokazuje wystawa. 

Dziękujemy Wszystkim artystom za prace, rodzicom za motywację, pomoc i zainspirowanie swoich pociech. Galeria będzie dostępna do końca maja. Oprócz galerii – prezentem dla naszego Solenizanta była oprawa muzyczna mszy św. przez parafialny Zespół Oratoryjny „Fidelis”, dzięki któremu mogliśmy zaśpiewać ulubione pieśni papieża i inne – związane z jego pielgrzymkami do Polski. 


„Pozdrawiamy z Ziemi, Ojcze Święty!”


Społeczność Świetlicy „Świetlik” i Szkoły Podstawowej w Spiach