Zespół Oratoryjny Fidelis

Zespół oratoryjny „Fidelis” został założony w styczniu 2012 roku.

Zespołem początkowo opiekował się Pan Czesław Tłusty- były organista naszej Parafii. Później z biegiem czasu zespołem zajęły się Beata i Karolina Nowak- parafianki z Bojanowa. Nazwa „Fidelis” w języku łacińskim oznacza „wierzący” i powstała ona z pomysłu dziewczyn prowadzących. 

W skład zespołu wchodzą:

  • doświadczone kilkuletnim stażem solistki,
  • gitara, flet poprzeczny- Karolina Nowak
  • instrumenty klawiszowe- Michał Kopeć
  • flet poprzeczny- Andżelika Wiśniewska, Andżelika Pełka
  • wiolonczela- Katarzyna Woś
  • skrzypce- Karolina Woś 

Łącznie w zespole jest 12 osób.

Początkowo Zespół tworzyła Schola, która chciała uczyć się nowych pieśni. Później nasza działalność się rozwinęła. Zaczęliśmy od śpiewania na Uroczystościach Ślubnych.  

Oprócz przygotowywania pieśni na Uroczystość naszego patrona- Św. Michała Archanioła, Mszy Św. Z okazji Dnia Papieskiego czy Nieszporów na Święto Zmarłych- przygotowujemy koncerty Bożonarodzeniowe (zawsze odbywają się o 23:15 24-go grudnia) oraz w Wielki Piątek (zapraszamy co rok o 22:00). Zazwyczaj przygotowujemy od 11-15 pieśni, które przeplatane są rozważaniami lub wierszami, czytanymi przez Dominika Dziadurę. Koncerty trwają około godziny. Nuty na poszczególne instrumenty oraz przewodnictwo nad próbami obejmuje Karolina.

Na koncerty przychodzi większość parafian a my czerpiemy ogromną radość z pogłębiania wiary i możliwości poruszenia choćby jednego serca w świątyni. 

Aktualności:

https://www.facebook.com/zespoloratoryjnyfidelisspie/